Olejek limetkowy

Olejek limetkowyJest jednym z tych olejków, z których niezwykłych właściwości można korzystać w wielu przypadkach. Aromaterapia chętnie sięga po olejki eteryczne z limetki, a lista schorzeń, z którymi pomaga walczyć ten zapach, jest dość długa. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego leku?

Olejek limetkowy - niezwykły dar natury

Olejek limetkowy, podobnie jak inne olejki eteryczne powstające z cytrusów, pozyskiwany jest z soku wyciśniętego ze skórki owoców drzewa limetkowego. Jest to dość popularne drzewo, którego uprawy spotkać można najczęściej na terenie Ameryki Środkowej oraz Północnej. Olejki pozyskiwane z tych drzew mają wiele wspaniałych właściwości, są jednak niezbyt wydajne, dlatego też aromaterapia sięga po te olejki z limetki, które powstają nie przez wyciskanie, lecz przez destylację z parą wodną.

Jak można wykorzystać olejek limetkowy?

Olejek limetkowy może wspierać nasze zdrowie na wiele sposobów. Jest on ceniony przede wszystkim jako antyseptyk, a jego orzeźwiający zapach może skutecznie pobudzać i koić nerwy. Z tego też względu olejek limetkowy często jest wykorzystywany w leczeniu depresji oraz w walce z silnymi stanami lękowymi. Pomocny będzie też w przypadku tych osób, którym dokucza nadmierne zmęczenie umysłowe, oraz tym, którzy walczą z chorobą alkoholową. Olejek limetkowy ma też dość silne właściwości przeciwbólowe, dzięki czemu dość często polecany jest osobom chorującym na reumatyzm oraz artretyzm. Pomocny będzie też w walce z bólem głowy oraz przy infekcjach gardła. W tym ostatnim przypadku olejek z limetki może się okazać idealnym dodatkiem do inhalacji, choć można z niego też korzystać w trakcie kąpieli oraz masażu.