Modne stylizacje w stylu boho

Styl bohoStyl boho jest obecny w modzie damskiej od początku XXI wieku. Łączy w sobie hipisowski luz i paletę barw z luzem surferów oraz nietypowością bohemy, będącej specyficznym środowiskiem artystycznym. To właśnie od niej pochodzi nazwa stylu. Boho bazuje na swobodzie, ale nie można odmówić mu oryginalności.

Popularnymi elementami strojów są więc długie, luźne spódnice, kurtki z dżinsu, szerokie paski, zwiewne, kolorowe tuniki, spodnie dzwony czy kamizelki z futra.

Całości dopełniają efektowne dodatki: pojemne torby z frędzlami, długie kolczyki, etniczne wisiory, czy duża ilość bransoletek. Fenomen stylu boho polega na tym, że jest on polecany każdej kobiecie i na każdą okazję. Ubrania w tym stylu można nosić praktycznie przez cały rok. Wiosną sprawdzą się szerokie dzwony i bluzki w kwiaty. Znakomicie prezentują się również proste dżinsy zestawione z bluzką w etniczne wzory i torbą z frędzelkami.

Styl boho latem

Latem styl boho pozostawia jego zwolenniczkom szerokie pole do popisu. Ciekawymi stylizacjami są te, w których główną rolę gra długa sukienka lub spódnica. Do sukienki warto dobrać proste sandałki, małą torebkę i dużo biżuterii. Spódnica znakomicie będzie prezentowała się w towarzystwie prostej koszulki lub zwiewnej bluzki. Kreacją w stylu boho jest również biała sukienka, zestawiona z letnimi, ażurowymi botkami. Do takich stylizacji warto dobrać krótką kurtkę z dżinsu. Dopełni całości i sprawi, że będzie nam cieplej również w chłodniejszy dzień czy w letni wieczór. Latem warto zdecydować się na kapelusz z szerokim rondem.

Styl boho jesienią

Styl boho króluje także jesienią, kiedy to do głosu dochodzą futrzane kamizelki i botki z frędzlami. Ta pora roku sprzyja ubieraniu się na cebulkę. Styl boho, dzięki swojej różnorodności, bardzo nam to ułatwia, a całość prezentuje się modnie, pod warunkiem, że wszystkie warstwy do siebie pasują. Jesienią również można pozwolić sobie na przemycenie do stylizacji kilku letnich akcentów jak i elementów garderoby, na przykład długiej spódnicy. W jesienne dni zestawmy ją jednak z botkami i ażurowym sweterkiem.

Styl boho zimą

Zimowe kreacje w stylu boho to szerokie swetry, futrzane kamizelki i długie kozaki w stylu indiańskim. Mogą być ozdobione frędzlami. Popularny i lubiany powszechnie styl boho ma swoje zwolenniczki wśród sławnych pań. Jako pierwsza odkryła go Kate Moss. W jej ślady poszły Nicole Richie, Sienna Miller oraz bliźniaczki Olsen. W naszym kraju również przekonuje się do niego coraz więcej kobiet.